Deneyim raporu 23 YACHTLINE

 • Tekne
  23 YACHTLINE
 • Motor
  Volvo Penta V6 200
 • Seyir Bölgesi
  Höchst / Konstanz Gölü
 • Mürettebat
  2 kişi
 • Deneyim
  Deneyimli

6 Mayıs 16’da Drago 23’ümüzü Öchsner şirketinden aldık. İdari konulardan sonra, Bay Öchsner Main’e bir brifing gezisine çıktı. Sayın Öchsner bize bazı önemli ipuçları ve tavsiyeler verdi. Tekneyi hemen kendim test ettim. Main’deki çok bilgilendirici geziden sonra, teknenin profesyonelce bağlanıp seyahate hazır hale getirildiği şirket binasına geri döndük. 4 saatlik bir yolculuktan sonra mutlu bir şekilde Konstanz Gölü’ndeki Hard’a vardık.

Ertesi gün modern teknemize Zoe adını verdik. Arkadaşlar ve tanıdıklar tekne konusunda çok hevesliydi. Konuklarımızın “bilenler” olduğunu belirtmek isterim. Özellikle teknenin çok iyi düşünülmüş detaylarını ve tabii ki çekici tasarımını beğendik.

Hava durumu nedeniyle ve ayrıca zaman nedeniyle, “Zoe” 21 Mayıs Cumartesi sabahı nihayet suya indi. Motor (Volvo-Penta) ilk denemede hemen çalışmaya başladı ve liman alanından göle (Konstanz Gölü) doğru gittik. Bir kez daha, Volvo Penta 4.2l, V6 motorunun çok düzgün ve sessiz çalışması dikkat çekiciydi. Isınma aşamasından sonra tekneyi sorunsuz bir şekilde uçağa bindim. Yolculuk sırasında kızım ve ben yüzümüzde büyük sırıtışlar vardı. Drago 23’ün hızlanması ve çalışma özellikleri tek kelimeyle harika. Hard’dan Höchst’e (Ren deltası) ve oradan Lindau / Bregenz’e ve Hard’a geri döndük.

Drago 23’ün sert su özellikleri de çok iyidir. Yaklaşık 0,5 m’lik dalgalar, süzülürken (40 km / s) neredeyse hiç fark edilmiyor. Tekneyi sadece kısa bir süre kullanmama rağmen limandaki bağlama manevraları kesinlikle sorunsuz. Drago 23 çok hassas bir şekilde kontrol edilebilir.

Öchsner ekibine tekrar teşekkürler, Drago 23’ümüzle çok eğleniyoruz ve neşe duyuyoruz.
Konstanz Gölü’nden selamlar!
Fam. Ohneberg