Akdeni̇z Etrafında

Palma’ya Cesur 1200 Millik Bir Yolculuk

Nisan başında başarılı bir lansman ve testlerin tamamlanmasının ardından sadece birkaç gün sonra, uzun bir yolculuğa başladık. Hırvatistan’ın Split şehrinden Sicilya’ya ve ardından Palma’ya doğru ilerledik. Hava koşulları maalesef uygun değildi; sert denizlerden aşırı rüzgarlara kadar her şeye rağmen, tüm bu çaba teknenin Palma Uluslararası Tekne Fuarı’ndaki dünya prömiyerine varması için yapıldı.

Bazıları bu kararı cesur veya hatta korkusuz olarak görebilir. Ancak MAKAI ekibi, M37 modelinin sadece lüks ve yüksek performanslı değil, aynı zamanda Akdeniz’in tamamını aşabilecek kadar dayanıklı ve sağlam olduğuna da o kadar emindir. Yolumuz özellikle Sardinya’dan Mahon’a geçerken 3,5 metreye kadar ulaşan dalgalı denizlerle doluydu. Yolculuk belki de zorlu olmuş olabilir, ancak mükemmelliğe olan bağlılığımız yüzey düzeyi özelliklerinin ötesine uzanır, çünkü MAKAI M37 yüksek kaliteli yapısı  sayesinde dayanıklılığını kanıtlamıştır. Bu yolculuk, İspanyol bayimiz ve Setsail World’ün CEO’su Alfredo Pellicer Perez, Makai Yachts başkanı, gövde numarası 1’in sahibi ve İngiltere bayisi Tom Whitby, deniz mimarı ve Bains Froids Rocean’ın kurucusu Antoine Richer, ve ayrıca yöneticimiz ve kurucumuz Shane Grover olmadan mümkün olmazdı.

M37’nin lansman noktası olarak Palma Uluslararası Tekne Fuarı stratejik olarak seçildi, çünkü motorlu tekneler için giderek artan popülaritesi, mükemmel  konumu ve Akdeniz denizcilik sezonundan hemen önceki zamanlaması göz önüne alındığında, bu durumun, M37’nin yeteneklerini sergilemek için ideal bir mekan olduğuna inanıyoruz.

Eğer Split veya Venedik’te tekneyi görmek istiyorsanız lütfen info@bgsmarin.com adresine ulaşın. Ayrıca, teknede canlı bir video görüşmesini de memnuniyetle gerçekleştirebiliriz.

Test aşaması tamamlandığında, M37 29 Mayıs – 2 Haziran 2024 tarihleri arasında Venedik Tekne Fuarı için rotasını ayarlayacak ve bir kez daha merkez sahneye çıkacak. İtalya’nın sembolik şehri Venedik’te düzenlenen bu etkinlik, dünyanın en pitoresk şehirlerinden birinin arka planında M37’yi görmek isteyen tekne tutkunları için eşsiz bir fırsat sunuyor.